Uroczyste wbicie łopaty pod galerię Hosso w Gubinie.

W dniu 23 maja o godz. 11 odbyło się uroczyste wbicie łopaty, rozpoczynające budowę Galerii Handlowej Hosso. Jej otwarcie jest planowane na II kwartał 2018 roku. Całkowita powierzchnia budynku to ok 11 000 m2, obiekt będzie składał się z trzech kondygnacji. Ten nowoczesny budynek wykonany będzie z najlepszej jakości materiałów budowlanych, zaopatrzony będzie w windę, ruchome schody, klimatyzację. Będzie to pierwsza Galeria Hosso poza granicami województwa zachodniopomorskiego.

Gubin był oczywistym wyborem pod kolejną inwestycję. Jest to prężnie rozwijający się region, stanowiący silny ośrodek gospodarczy  z ważnymi w regionie firmami produkcyjnymi.

Firma Hosso, ma już swoje galerie m.in. w Kołobrzegu, Szczecinku, Gryficach czy Białogardzie, a w planach budowę kolejnych – m.in. w Świdwinie, Policach, Świebodzinie i Gubinie.

– W Gubinie zdecydowaliśmy się stworzyć ofertę zarówno dla polskich jak i niemieckich klientów, począwszy od kompleksowych zakupów w jednym miejscu, w wygodnych warunkach, o dogodnej porze dnia, poprzez przygotowanie oferty licznych usług rozrywki, sportu, rekreacji oraz gastronomii. Galeria będzie miała bardzo duży obszar oddziaływania, zarówno terytorialnie (część polska i niemiecka) jak i ludnościowo – mówi Katarzyna Meger-Dziechciarz.

Kawiarnie i restauracje staną się miejscem spotkań ze znajomymi, place zabaw odpowiadać będą na potrzeby najmłodszych gości, wystawy i koncerty stworzą okazję do obcowania ze sztuką. Pojawienie się galerii handlowej, mającej ofertę skierowaną do wszystkich grup wiekowych i dochodowych, dla klientów indywidualnych i całych rodzin, znacząco zmienią pejzaż i nawyki zakupowe mieszkańców.